Основи безпеки в Інтернеті

Дата: 3 лютого 2019 о 13:39, Оновлено 19 лютого 2019 о 20:38
Автор: Скопюк С. А.

Безпечна робота дітей в інтернеті

Інтернет містить багато корисних і цікавих відомостей. Проте користування Інтернетом несе в собі й багато небезпек. Щоб їх уникнути, потрібно знати правила безпечної роботи в Інтернеті. Вони допоможуть тобі вільно й безпечно мандрувати Інтернетом та спілкуватися в мережі.

Запитуй у дорослих.

Завжди запитуй батьків або вчителя про те,чого не розумієш в Інтернеті. Вони розкажуть, що безпечно робити,а що ні.

Розповідай дорослим.

Якщо тебе хтось засмутив або образив, обов’язково розкажи про це дорослим.

Порадься з дорослими.

Перш ніж потоваришувати з кимось, запитай у батьків або вчителя, як безпечно спілкуватись у мережі.

Будь обережним з незнайомцями!

Не зустрічайся без батьків зі знайомими по спілкуванню в Інтернеті. Люди можуть бути різними в електронному спілкуванні і під час реальної зустрічі.

Не розповідай про себе!

Ніколи не розповідай незнайомим людям, де ти живеш, де навчаєшся, не повідомляй свій номер телефону. Про це можуть знати тільки твої друзі та родина!

Не надсилай свої фотографії.

Не надсилай незнайомим людям свої фотографії та знімки своєї сім’ї і друзів. Вони можуть використати їх так, що це зашкодить тобі або твоїм близьким.

Не поспішай надсилати SMS.

Якщо хочеш зберегти на власному комп’ютері картинку або мелодію, але тебе просять надіслати SMS, — не поспішай! Попроси батьків перевірити цей номер, щоб упевнитись у його безпечності.

Не повідомляй персональні дані.

Ніколи не наводь у листах приватні дані про себе та свою родину, якщо особисто не знайомий з адресатом.

Не зустрічайся зі знайомими тільки по електронному спілкуванню.

Ніколи не погоджуйся на особисту зустріч з особами, знайомими тільки по електронному листуванню — вони можуть виявитися не тими, за кого себе видавали.

Не довіряй всьому написаному в листах.

Ніколи не відкривай вкладені файли, отримані у листах від незнайомих осіб, — у них можуть бути шкідливі програми. Подумай, звідки ці люди дізнались твою електронну адресу.

Не відкривай невідомі файли.

Стався критично до змісту отриманих електронних листів: не все, що в них наведено, може бути правдою.

Не відповідай на листи незнайомців.

Добре подумай, чи варто відповідати на лист, що надійшов від незнайомої особи: відповідаючи на ці листи, ти підтверджуєш існування адреси, що дасть змогу надалі листи зі спамом.

Не повідомляй пароль.

Не повідомляй пароль від поштової скриньки стороннім особам, щоб особиста переписка не потрапила в чужі руки і щоб ніхто не міг відправити листа від твого імені.

Безпека в Інтернеті

Спеціалізовані веб-ресурси, посібники:

Програма «Безпека дітей в Інтернеті», що заснована компанією “Майкрософт Україна” в рамках програми “Партнерство в навчання”.  On-ляндія. Безпечна веб-країна

Електронна версія посібника з онлайн безпеки,що підготовлений фахівцями ”Київстар” та Інституту психології ім.Г.С. Костюка НАПН України у рамках соціальної програми ”Безпека дітей в Інтернеті”

Hавчально-методичний посібник для загальноосвітніх навчальних закладів ”Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі” (авт. Кочарян А.Б., Гущина Н.І.)

Програмне забезпечення  для блокування небажаної інформації на сайтах:

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.