Небезпечний КОРОНАВІРУС. Як захистити себе від інфекції?

Date: 12 березня 2020 о 22:09, Refreshed 12 березня 2020 о 22:12
231 view

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, у Китаї виявили раніше невідомий  коронавірус, що викликав пневмонію у пацієнта однієї з клінік китайського міста Ухань.

Новий коронавірус відрізняється від збудника грипу, пташиного грипу, аденовірусної інфекції, важкого гострого респіраторного синдрому (SARS-CoV), близькосхідного респіраторного синдрому (MERS-CoV) та інших поширених захворювань органів дихання.

У хворих відзначається висока температура і симптоми ураження легень.

Коронавіруси є великим сімейством вірусів, здатних викликати різні хвороби у людей - від звичайної застуди до ВГРС - важкого гострого респіраторного синдрому. Віруси з цього сімейства викликають також низку хвороб тварин.

Міністерство охорони здоров’я України нагадує про основні заходи профілактики, яких необхідно дотримуватися під час відвідування країн, де було зареєстровано випадки nCoV:

• уникайте близького контакту з людьми, що мають симптоми гострої респіраторної інфекції;
  • частіше мийте руки з милом, особливо після безпосереднього контакту з хворими людьми або їхнім оточенням;
  • уникайте тісного контакту з тваринами на фермах або у дикій природі;
  • люди із симптомами гострої респіраторної інфекції повинні дотримуватися правил поведінки під час кашлю та чхання (не підходити надто близько до співрозмовників, прикривати рота і носа одноразовими серветками, частіше мити руки, максимально обмежити контакти з іншими людьми).

Окрім того, як захистити себе від зараження рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо скорочення впливу і передачі ряду захворювань полягають в наступному, в тому числі гігієна рук і дихальних шляхів, а також практика безпечного харчування:

часто очищати руки, використовуючи спиртові засоби для миття рук або мило з водою;

при кашлі та чханні прикрити рот і ніс зігнутим ліктем або тканиною - негайно викинути тканину і вимити руки;

уникайте тісного контакту з будь-ким, у кого жар і кашель;

якщо у вас підвищена температура, кашель і утруднене дихання, зверніться за медичною допомогою на ранньому етапі і поділіться попередньою історією подорожей з вашим лікарем;

при відвідуванні ринків в районах, де в даний час спостерігаються випадки появи нового коронавірусу, уникайте прямого незахищеного контакту з живими тваринами і поверхонь, що стикаються з тваринами;

слід уникати споживання сирих або недоварених продуктів тваринного походження. З сирим м'ясом, молоком або органами тваринного походження слід поводитися обережно, щоб уникнути перехресного забруднення сирими продуктами відповідно до правил безпеки харчових продуктів.

Comments:
Only authorized users can leave comments.