Мистецький світ Мар’яни Леонтюк

Date: 14 березня 2019 о 12:12, Refreshed 14 березня 2019 о 12:15

Мистецький світ Мар’яни Леонтюк
Виставка акварелей Мар’яни Леонтюк в Антонінському ліцеї- це увага до її творчості, віра у перспективи розвитку її таланту.
Художня палітра Мар’яни Іванівни Леонтюк надзвичайно самобутня і оригінальна. Сьогодні ми не можемо говорити про її художню школу і неомодерністську новаторську манеру. Проте не проходить повз нашу увагу її неповторне світосприйняття, оригінальне тематичне спрямування робіт, техніка їх виконання.
Авторське вирішення теми «Світ, який мене оточує» швидше хронометражне фіксування того, що швидко змінюється, що ще збереглось і потребує уваги. Її роботи виконані в техніці швидкого малювання аля-прима. Це картини одного настрою. Хронологічно вони виконані на протязі одного тижня. Експоновані пленерні роботи виразно передають настрій художниці. При цьому погодні умови стають домінантою настрою. Авторці важливо спіймати тінь у русі. Імпресіоністичне начало всіх представлених робіт надзвичайно виразне.
Відчувається, що в основі її робіт- музично-гармонійне сприйняття світу, прагнення осягнути буття очима свого таланту, сприйняти і відтворити світ, яким вона його бачить. Її полотна торкаються найтонших струн людської душі і звучать як хвилююча мелодія. В роботах відсутні яскраві сонячні кольори. Але картини не навівають смуток, навпаки, налаштовують на роздуми про малу батьківщину, про минуле, про прийдешнє. Акварелі відрізняються філософською глибиною, передають бажання художниці примусити глядача замислитись над швидкоплинністю життя і вічністю історії.
Складністю сприйняття світу, баченням його неоднозначності вирізняються не тільки її картини, але й поезія. Одним із перших її віршів був «Гамлет», який вона залишила мені на згадку, коли навчалась у 9 класі:
Він помститись бажає,
Пам’ятає він батька,
Матір він зневажає
І убить хоче дядька.
І міркує над вічним питанням життя.
Він не знає як бути, шука вороття
Він прикинувся блазнем і пішов в небуття.

Мар’яна Леонтюк –випускниця нашого ліцею. Тут вона навчилась писати, малювати, розмірковувати над тим, що її оточує. Тут вона знайшла свій світ і навчилась його бачити очима художника і філософа.
Творчий шлях художниці лише починається. Віримо, що вітчизняна художня школа поповниться оригінальними творами митця.
Валерій Синюк, вчитель-методист Антонінського ліцею

Comments:
Only authorized users can leave comments.